VYHLÁSENIE VÝSLEDKOV
21.február 2019

CBRE Office roka

CBRE OFFICE ROKA má za cieľ ukázať a vyhodnotiť najinšpiratívnejšie pracovné prostredie firiem na Slovensku. Chce predstaviť filozofiu, hodnoty a nové trendy v spoločnostiach, ktoré sa snažia o vytváranie inšpiratívneho, kreatívneho a zdravého pracovného prostredia. Ide už o 3. ročník prestížnej súťaže, ktorá sa stále teší veľkému záujmu spoločností. Dôvod je zrejmý. Nachádzame sa v časoch, kedy firmy bojujú o talenty. A práve kvalita pracovného prostredia je dnes jedným z veľmi dôležitých a často rozhodujúcich faktorov pri zvažovaní uchádzačov, ktorého zamestnávateľa uprednostnia.

HLAVNÁ KATEGÓRIA

OFFICE ROKA

Tie správne firemné priestory dýchajú. Žijú. Majú dušu. Zamestnanci sa v nich cítia dobre a spokojne. Hlavná kategória – Office roka – je cenou za najinšpiratívnejšie pracovné prostredie firiem. Automaticky o ňu zabojujú všetky prihlásené kancelárie z jednotlivých kategórií. Ukáže firmy, ktoré dokázali do svojich priestorov zakomponovať vlastný charakter, nápaditosť, originalitu. Schopnosť zaujať a udržať si pracovné talenty rôznych generácií práve originalitou priestorov, v ktorých trávia prevažnú časť dňa. A tiež to, či výsledný dizajn skutočne zodpovedá tomu, čo chcela firma svojimi pracovnými priestormi vyjadriť a dosiahnuť.

PODKATEGÓRIE

Kancelária ako DNA firmy

Každá firma má svoju vlastnú filozofiu, zameranie, víziu. Vlastnú DNA. Ako sa toto všetko premietlo do dizajnu kancelárií? Ako sa do firemných priestorov zakomponovala firemná kultúra spoločnosti? Cítia sa v nich ľudia príjemne? Radi v nich pracujú? A majú firemné kancelárie okrem toho, že sú moderné aj svoju dušu? Myšlienku, ktorá im dodáva pridanú hodnotu? Priestory ktorej spoločnosti najlepšie vyjadria jej vlastnú DNA? Toto všetko budú porotcovia hodnotiť v tejto kategórii. Zároveň zhodnotia aj to, ako priestor vplýva na zamestnancov, či podporuje spoluprácu tímov, kladie dôraz na spoločné hodnoty a vytvára medzi ľuďmi pocit spolupatričnosti.

Zdravá kancelária

Moderná firma dbá na zdravie svojich zamestnancov. Stará sa o to, aby mali dostatok denného svetla, zdravú stravu, dostatočný pitný režim, pravidelný pohyb a vhodné priestory na relaxačné a pohybové činnosti. Firmy nám v tejto kategórii ukážu svoje priestory zamerané na zdravie zamestnancov, wellness, relax, pohybové aktivity. Všeobecne platí, že ľudia, ktorí sa dobre cítia, majú lepšie vzťahy so svojimi kolegami, sú kreatívnejší a podávajú lepšie pracovné výkony. Naopak, stres, obezita, nezdravé sedenie a nedostatok pohybu majú negatívny vplyv na sústredenie sa, vzťahy na pracovisku a vyvolávajú tiež negatívne emócie. Aj preto by mal byť dôraz na zdravú kanceláriu súčasťou stratégie každej modernej firmy.

Inovatívna kancelária

Inovácie, rozumné (smart) riešenia ako aj moderné technológie. To všetko pomáha zamestnancom firiem ľahšie komunikovať a efektívne zvládať plnenie náročných úloh. Inovatívna kancelária nie je len o technológiách ale o spôsobe zmeny priestoru v prospech zamestnancov. Tento typ kancelárie zvyšuje konkurencieschopnosť, zjednodušuje prácu a podporuje spoluprácu tímov. V tejto kategórii uvidíme priestory, ktoré sa pýšia inovatívnymi nápadmi a kladú dôraz na trvalo udržateľné riešenia.

Časový harmonogram

Prihlásenie do súťaže

15. máj – 15. október 2018

Oznámenie finalistov

november 2018

Vyhlásenie výsledkov

21. február 2019

Konferencia Office roka

22. február 2019

Účasť v súťaži OFFICE ROKA je vecou prestíže

Zúčastnené spoločnosti sa zaradia medzi tých, ktorí určujú trend v oblasti moderného pracovného prostredia.

Partneri