Predstavujeme partnera súťaže – DORPS

Spoločnosť DORPS je už druhý rok partnerom súťaže OFFICE ROKA. Keďže náš projekt podporuje inovácie v kancelárskom prostredí, je prirodzené, že jedným z partnerov je aj spoločnosť z oblasti informačných technológií.

DORPS je tímom IT architektov, konzultantov a vývojárov, ktorí pripravujú kvalitné, zmysluplné a efektívne riešenia pre svojich klientov. Zaoberajú sa najmä rozšírenou realitou, riadením firemných procesov a správou kmeňových dát, webovými a mobilnými aplikáciami či aplikáciami, ktoré sú ovládané hlasom a formou chatu (chatbot).

O čom sú jednotlivé riešenia?

V DORPS-e navrhujú a vytvárajú multiplatformové aplikácie rozšírenej reality. Zobrazenie virtuálnych 3D objektov v reálnom pracovnom prostredí prináša veľa inovatívnych možností, ktoré výrazne zefektívňujú procesy v mnohých oblastiach podnikania. Zobrazenie 3D objektov prebieha pomocou zariadení ako je napr. mobilný telefón, tablet alebo priamo okuliare pre rozšírenú realitu (napr. Microsoft Hololens). Na trvorbu virtuálnych riešení využívajú platformu XARatec.

Ak potrebujete zefektívniť existujúce informačné systémy alebo vzájomne integrovať viacero systémov a spravovať kmeňové dáta, aj s tým vám dokážu pomôcť odborníci z DORPS-u . Ponúkajú jednoduchý samostatný nástroj na riadenie firemných procesov a dokumentov tak, aby firma bola efektívnejšia.

Vývoj webových a mobilných aplikácií prispôsobujú špecifikám konkrétnych oblastí podnikania a vytvárajú riešenia na mieru, ktoré sa plne prispôsobujú potrebám klientov. Ide o jednoduché aplikácie, ktoré zefektívňujú služby, alebo komplexné databázové riešenia integrované do informačných systémov.

No a aby toho nebolo málo, v DORPS-e dokážu navrhnúť a vytvoriť aplikácie, ktoré je možné ovládať cez rôzne typy chat programov ako Facebook messenger, Skype, Slack a ďalšie. Fungujú ale aj samostatne, ako napr. webová aplikácia na mieru pre klienta. Tieto aplikácie je možné používať s pomocou hlasových povelov aj spolu so zariadeniami Amazon Echo, Google Home, Apple HomePod a je možné ich napojiť na rôznych digitálnych asistentov ako sú napr. Apple Siri, Microsoft Cortana, Amazon Alexa.

Viac informácií o tejto spoločnosti nájdete na ich webstránke dorps.sk

Judita Horvath