Centrála ČSOB je zameraná na zdravie zamestnancov

Do užšieho finále aktuálneho ročníka súťaže Office roka sa dostali aj pracovné priestory ČSOB. Uchádzajú sa o titul v kategórii Zdravá kancelária. Poďte sa pozrieť ako sa táto banka postarala o svojich zamestnancov pracujúcich v centrále, ktorá sídli v administratívnom centre Zuckermandel v Bratislave.

0-24.jpg

Cieľom novej centrály ČSOB v revitalizovanej štvrti Zuckermandel bolo zjednotiť pod jednu strechu všetky spoločnosti patriace do ČSOB Finančnej skupiny. Až do presťahovania bola ČSOB rozptýlená po viac ako 10 budovách.

0-23.jpg

Spoločná adresa priniesla vysokú efektivitu stretnutí, úsporu nákladov, lepšie poznanie sa ľudí, ktorí v spoločnostiach skupiny pracujú.

0-22.jpg

"Pri tvorbe kancelárií bolo zadanie pre architektonickú kanceláriu veľmi detailné – okrem iného sme kládli dôraz na psychologicky a sociálne pozitívne prostredie." - ČSOB

0-21.jpg

ČSOB od architektonického riešenia očakávala sofistikované využitie priestoru, slnečného svetla, vegetácie a iné zdravotne dôležité prvky.

0-20.jpg

Nové kancelárie prinášajú vysokú mieru ergonómie, zdravšie prostredie z pohľadu použitých materiálov.

V spoločných priestoroch je implementované LED osvetlenie a vetranie regulujeme podľa skutočnej produkcie CO₂.

"Pre zdravie zamestnancov sme uprednostnili zdieľané odpadkové koše v koridoroch namiesto individuálnych, čo zvyšuje mieru triedenia odpadu a zároveň núti k častejšiemu pohybu." - ČSOB
0-17.jpg
0-16.jpg

Rovnako uvažovali aj pri rozmiestnení tlačových zón, schodiskách či terasách. Zamestnanci môžu v pracovnom čase využívať služby interného fyzioterapeuta v špecializovanej miestnosti.

0-15.jpg

Korporátna zeleň na pracovisku prináša odbúravanie negatívnych látok z ovzdušia. Stojisko bicyklov a šatne umožňujú pre 10 % zamestnancov dopravu do práce na bicykli, k dispozícii je aj nabíjacia stanica na e-bike, rýchlonabíjacie stanice pre elektromobily.

0-14.jpg
0-13.jpg
0-12.jpg

Pri internej hygiene a upratovaní v centrále ČSOB dbajú na používanie environmentálne prijateľných prostriedkov.

0-11.jpg
  • Názov spoločnosti: Československá obchodná banka (ČSOB)

  • Dizajnér/architekt/štúdio: ARDELINE s.r.o., Oddelenie rozvoja investícií a správy budovy ČSOB

  • Veľkosť priestoru v m2: 20 000 m2

  • Rok realizácie: 2017

  • Oblasť pôsobenia spoločnosti: Finančný sektor

  • Adresa (ulica, mesto): Žižkova 11, 811 02 Bratislava

0-10.jpg

Organizátorom súťaže Office roka je slovenská pobočka spoločnosti CBRE. Diamantovým partnerom je spoločnosť Corwin, zlatým partnerom je spoločnosť Liko.S, bronzovými partnermi sú Bavaris, Dockitin, SilentLab, Slovanet, partnermi sú Ecophon, Captureal, DORPS, SmartWallPaint, Zlaté zrnko, Fruit Service, AmCham. Mediálnym partnerom je týždenník TREND, marketingovým partnerom agentúra NEUROPEA.

www.officeroka.sk

Judita Horvath