Porota

Členovia odbornej poroty súťaže OFFICE ROKA budú v jednotlivých kategóriách, okrem výslednej vizualizácie kancelárskych a pracovných priestorov, hodnotiť aj ich opis a charakteristiku, a tiež proces, ktorý viedol ku konečnému výsledku.

Porotu, zloženú z odborníkov bude teda zaujímať celá cesta tvorby súťažných priestorov. Od samotného zadania objednávateľa, cez následnú myšlienku architektov či dizajnérov, jej premietnutie do finálnej podoby priestorov až po samotný výsledok. Odzrkadľuje zadanie, ciele a očakávania firmy? A cítia sa v novom pracovnom prostredí príjemne aj jeho užívatelia, zamestnanci?

Toto všetko bude zohrávať dôležitú úlohu, pri výbere finalistov a napokon aj samotných víťazov jednotlivých kategórií.

Nina WEISSLECHNER
Pod značkou ARTWORKS spája výtvarný talent a dlhoročné know how nadobudnuté v oblasti marketingu a grafického dizajnu. Špecializuje sa na tvorbu výtvarných diel do kancelárskych priestorov. Jej diela nájdete napríklad v sídlach Poštovej Banky, Slovak Telekomu, CMS a mnohých ďalších renomovaných spoločností. Umenie v administratívnom interiéri vníma ako samostatnú disciplínu. Tvrdí, že je s ním nutné narábať ako s dizajnom a zohľadniť mnoho faktorov od korporátnej kultúry, celkového vizuálneho imidžu spoločnosti, štýlu a vízie architekta interiéru až po požiadavky zamestnancov.

Nina WEISSLECHNER

Artworks
Barbora Markechová
Absolvovala Fakultu architektúry STU v Bratislave. Po skončení štúdia sa presťahovala do Londýna a pôsobila v ateliéri Foster + Partners. Koncom roku 2009 prijala ponuku do novovznikajúcej pražskej pobočky ateliéru Hamiltons, neskôr premenovaného na Bogle Architects, kde dnes pôsobí na pozícii Director a s kolegyňou vedie 25–členný tím kreatívnych architektov a dizajnérov. Do jej portfólia patria projekty v Bombaji, v Casablanke, v Moskve, v Prahe a niekoľko úspešných schém na Slovensku vrátane UNIQ Staromestská a Riverside v Bratislave i budúceho internátneho kampusu LEAF Academy vo Vištuku.

Barbora Markechová

Bogle Architects
Florian Frotscher
Florian je vedúcim partnerom v spoločnosti Woods Bagot, globálnom architektonickom a dizajnovom štúdiu, ktoré zamestnáva viac ako 850 expertov v 15 pobočkách v Austrálii, Európe, na Strednom Východe a v Severnej Amerike. Vďaka jeho skúsenostiam s projektmi veľkých komerčných budov a plánovaním projektov na rôznych európskych trhoch, vrátane Veľkej Británie, sa pripojil k tímu Woods Bagot v Londýne, kde je zodpovedný za tvorbu ponúk pre kontinentálnu Európu. Pred súčasným pôsobením pracoval v Make Architects, kde viedol veľký multidisciplinárny konzultačný tím. Angažoval sa vo viacerých významných projektoch v Londýne i v kontinentálnej Európe. Medzi ne patrili napríklad centrála súkromej banky HSBC v Ženeve alebo ultramoderný projekt budapeštianskeho biznis centra Agora (slovenskej spoločnosti HB Reavis).

Florian Frotscher

WOODS BAGOT
Tomáš Hegedűš
Vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave. Ako expert na biznis v oblasti komerčných nehnuteľností je už siedmy rok konateľom a výkonným riaditeľom realitno-poradenskej spoločnosti CBRE na Slovensku a členom manažmentu CBRE pre strednú a východnú Európu. V SR vedie tím s počtom viac ako 230 profesionálov. Tomáš je veľkým nadšencom kvalitného pracovného prostredia, o čom svedčí aj nový a krásny office spoločnosti, ktorú vedie. Práve v jeho hlave sa zrodil nápad realizovať súťaž Office roka na Slovensku. Chce tým inšpirovať aj ďalšie spoločnosti, aby pre svojich zamestnancov vytvorili skutočne príjemné miesto na prácu.

Tomáš Hegedűš

CBRE
Braňo KALISKÝ
Študoval architektúru na Slovenskej technickej univerzite a tiež na Hochschule fur angewandte kunst vo Viedni. Dva roky po skončení štúdia založil architektonické štúdio A1 Respect architecture, ktoré vedie dodnes. Medzi jeho najvýznamnejšie projekty patria Eurovea, Golden Eagle, Blumental, Zochova X, Portum a najnovšie aj práve vznikajúci EINPARK na Einsteinovej ulici v Bratislave.

Braňo KALISKÝ

A1 Respect architecture