Porota

Členovia odbornej poroty súťaže OFFICE ROKA budú v jednotlivých kategóriách, okrem výslednej vizualizácie kancelárskych a pracovných priestorov, hodnotiť aj ich opis a charakteristiku, a tiež proces, ktorý viedol ku konečnému výsledku.

Porotu, zloženú z odborníkov bude teda zaujímať celá cesta tvorby súťažných priestorov. Od samotného zadania objednávateľa, cez následnú myšlienku architektov či dizajnérov, jej premietnutie do finálnej podoby priestorov až po samotný výsledok. Odzrkadľuje zadanie, ciele a očakávania firmy? A cítia sa v novom pracovnom prostredí príjemne aj jeho užívatelia, zamestnanci?

Toto všetko bude zohrávať dôležitú úlohu, pri výbere finalistov a napokon aj samotných víťazov jednotlivých kategórií.

Nina WEISSLECHNER
Pod značkou ARTWORKS spája výtvarný talent a dlhoročné know how nadobudnuté v oblasti marketingu a grafického dizajnu. Špecializuje sa na tvorbu výtvarných diel do kancelárskych priestorov. Jej diela nájdete napríklad v sídlach Poštovej Banky, Slovak Telekomu, CMS a mnohých ďalších renomovaných spoločností. Umenie v administratívnom interiéri vníma ako samostatnú disciplínu. Tvrdí, že je s ním nutné narábať ako s dizajnom a zohľadniť mnoho faktorov od korporátnej kultúry, celkového vizuálneho imidžu spoločnosti, štýlu a vízie architekta interiéru až po požiadavky zamestnancov.

Nina WEISSLECHNER

Artworks
Barbora Markechová
Absolvovala Fakultu architektúry STU v Bratislave. Po skončení štúdia sa presťahovala do Londýna a pôsobila v ateliéri Foster + Partners. Koncom roku 2009 prijala ponuku do novovznikajúcej pražskej pobočky ateliéru Hamiltons, neskôr premenovaného na Bogle Architects, kde dnes pôsobí na pozícii Director a s kolegyňou vedie 25–členný tím kreatívnych architektov a dizajnérov. Do jej portfólia patria projekty v Bombaji, v Casablanke, v Moskve, v Prahe a niekoľko úspešných schém na Slovensku vrátane UNIQ Staromestská a Riverside v Bratislave i budúceho internátneho kampusu LEAF Academy vo Vištuku.

Barbora Markechová

Bogle Architects
Florian Frotscher
Od začiatku svojho pôsobenia v Make Architects (2006) dohliada Florian ako partner na kľúčové projekty vo Veľkej Británii a v ďalších krajinách, vrátane niekoľkých prestížnych kancelárskych a viacúžitkových nehnuteľností. Podarilo sa mu navrhnúť a zrealizovať viacero stavieb, ktoré získali rôzne významné ocenenia. Patria medzi ne napríklad komplexná rekonštrukcia banky HSBC v Ženeve, momentálne prebiehajúca výstavba päťhviezdičkovej kancelárskej budovy Agora v centre Budapešti alebo 40 Leadenhall Street v centrálnej biznis časti City of London. Florian tiež navrhol a dohliada nad výstavbou projektu v Bratislave.

Florian Frotscher

MAKE ARCHITECTS
Peter Moravčík
Vyštudoval architektúru a právo. Je riaditeľom oddelenia projektového manažmentu a architektúry v CBRE. Špecializuje sa na pracovné prostredie s expertízou na efektívnosť fungovania organizácií a na zdravé pracovné prostredie. Má za sebou viacero významných projektov doma i v zahraničí, ktoré priniesli pracovný priestor pre viac ako 100-tisíc ľudí.

Peter Moravčík

CBRE
Braňo KALISKÝ
Študoval architektúru na Slovenskej technickej univerzite a tiež na Hochschule fur angewandte kunst vo Viedni. Dva roky po skončení štúdia založil architektonické štúdio A1 Respect architecture, ktoré vedie dodnes. Medzi jeho najvýznamnejšie projekty patria Eurovea, Golden Eagle, Blumental, Zochova X, Portum a najnovšie aj práve vznikajúci EINPARK na Einsteinovej ulici v Bratislave.

Braňo KALISKÝ

A1 Respect architecture