Porota_header.png

POROTU, ZLOŽENÚ Z ODBORNÍKOV BUDE ZAUJÍMAŤ CELÁ CESTA TVORBY.

 
2019_Office-roka_pecat-kvality_Absolutny-vitaz.jpg

Členovia odbornej poroty súťaže OFFICE ROKA budú v jednotlivých kategóriách, okrem výslednej vizualizácie kancelárskych a pracovných priestorov hodnotiť aj ich opis a charakteristiku, a tiež proces, ktorý viedol ku konečnému výsledku.
Od samotného zadania objednávateľa, cez následnú myšlienku architektov či dizajnérov, jej premietnutie do finálnej podoby priestorov až po samotný výsledok. Odzrkadľuje zadanie, ciele a očakávania firmy? A cítia sa v novom pracovnom prostredí príjemne aj jeho užívatelia, zamestnanci?

Toto všetko bude zohrávať dôležitú úlohu, pri výbere finalistov a napokon aj samotných víťazov jednotlivých kategórií.
 
 

BARBORA MARKECHOVÁ, Bogle Architects

Absolvovala Fakultu architektúry STU v Bratislave. Po skončení štúdia sa presťahovala do Londýna a pôsobila v ateliéri Foster + Partners. Koncom roku 2009 prijala ponuku do novovznikajúcej pražskej pobočky ateliéru Hamiltons, neskôr premenovaného na Bogle Architects, kde dnes pôsobí na pozícii Director a s kolegyňou vedie 25–členný tím kreatívnych architektov a dizajnérov. Do jej portfólia patria projekty v Bombaji, v Casablanke, v Moskve, v Prahe a niekoľko úspešných schém na Slovensku vrátane UNIQ Staromestská a Riverside v Bratislave i budúceho internátneho kampusu LEAF Academy vo Vištuku.

_Barbora MARKECHOVÁ.png
 

__Peter Stec.jpg

PETER STEC, PETER STEC STUDIO

Vedie vlastný architektonický ateliér, venuje sa aj urbanizmu a špecificky téme kampusov. Vyštudoval Univerzitu užitých umení vo Viedni a postgraduál na Princetonskej univerzite. Architektúru učil a výskume pôsobil na Cornell University, State University of New York, Rice University a VŠVU. Na základe vyhratých medzinárodných súťaží spolupracoval na masterpláne internátneho kampusu Leaf Academy vo Vištuku a športovom areáli Dukly Pardubice. Jeho tvorba využíva nové postupy v náväznosti na výskum a predchádzajúcu skúsenosť u Eisenman Architects, Office for Metropolitan Architecture a tiež Herzog & de Meuron. 

 

Ján Matulník, CBRE

Študoval na Fakulte architektúry STU v Bratislave, ale aj na École d´architecture vo francúzskom Lyone. Skúsenosti v oblasti architektúry naberal už počas svojho štúdia, kedy aktívne pôsobil v projekčnej firme Portik. Neskôr svoje pôsobenie v oblasti rozšíril aj aktívnou činnosťou v ateliéri Krepop&Suchánek. Už počas svojho štúdia si za svoju architektonickú prácu vyslúžil 3. miesto v celoeurópskej urbanistickej súťaži na riešenie predmestia Bukurešti. Po ukončení svojho štúdia sa rozhodol založiť nielen spoločnosť Ján Matulník, architekt. s.r.o., ale aj Atelier XL. s.r.o. Od roku 2014 pôsobí ako vedúci oblasti architektúry a dizajnu v realitno-poradenskej spoločnosti CBRE.

__Peter-Stec.png
 

_Michal_Rabic.png

Michal Riabič
Michal je uznávaným slovenským dizajnérom a projektovým konzultantom s viac ako 10 ročnými skúsenosťami. Študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave a na Univerzite umenia a dizajnu vo fínskych Helsinkách. Po ukončení štúdia pôsobil ako dizajnový špecialista pre VÚB a.s., dizajnér pre prestížneho rakúskeho výrobcu kancelárskeho nábytku BENE, neskôr aj ako umelecký riaditeľ v spoločnosti TON a.s. Už popri zamestnaní sa venoval vlastným projektom a od roku 2009 pôsobí ako úspešný freelancer. Za svoju dizajnérsku tvorbu sa mu podarilo získať niekoľko významných ocenení, ako napríklad CEZAAR za projekt Molo a stoličky pre TON, RED DOT DESIGN Nominee, GOOD DESIGN AWARD a ďalšie.

 
__2019_Office-roka_pecat-kvality_Absolutny-vitaz.jpg