Porota_header.png

POROTU, ZLOŽENÚ Z ODBORNÍKOV BUDE ZAUJÍMAŤ CELÁ CESTA TVORBY.

 
2019_Office-roka_pecat-kvality_Absolutny-vitaz.jpg

Členovia odbornej poroty súťaže OFFICE ROKA budú v jednotlivých kategóriách, okrem výslednej vizualizácie kancelárskych a pracovných priestorov hodnotiť aj ich opis a charakteristiku, a tiež proces, ktorý viedol ku konečnému výsledku.
Od samotného zadania objednávateľa, cez následnú myšlienku architektov či dizajnérov, jej premietnutie do finálnej podoby priestorov až po samotný výsledok. Odzrkadľuje zadanie, ciele a očakávania firmy? A cítia sa v novom pracovnom prostredí príjemne aj jeho užívatelia, zamestnanci?

Toto všetko bude zohrávať dôležitú úlohu, pri výbere finalistov a napokon aj samotných víťazov jednotlivých kategórií.
 
__RUDOLF LESŇÁK.png

RUDOLF LESŇÁK, RULES

Študoval na Fakulte architektúry STU v Bratislave a tiež Fakultät fuer Architektur na TU vo Viedni. Ešte počas štúdia sa v roku 2002 presťahoval do Viedne, kde začal pracovať v Architekturbuero Reinberg, zameranom na nízkoenergetické a pasívne stavby. Tam sa postupne prepracoval na kmeňového architekta.

Po ôsmych rokoch vo Viedni sa vrátil do Bratislavy a založil ateliér RULES, ktorý presahuje hranice Slovenska. Ateliér má dnes takmer desaťročnú históriu a tvorí ho 20 architektov s vyše 300 realizáciami. Medzi najvýznamnejšie stavby patrí rekonštrukcia budovy polikliniky na Bezručovej ulici v Bratislave, plaváreň Gary Hall Centrum v Rakúsku alebo rekonštrukcia interiéru Kamennej chaty na Chopku.


 

BARBORA MARKECHOVÁ, Bogle Architects

Absolvovala Fakultu architektúry STU v Bratislave. Po skončení štúdia sa presťahovala do Londýna a pôsobila v ateliéri Foster + Partners. Koncom roku 2009 prijala ponuku do novovznikajúcej pražskej pobočky ateliéru Hamiltons, neskôr premenovaného na Bogle Architects, kde dnes pôsobí na pozícii Director a s kolegyňou vedie 25–členný tím kreatívnych architektov a dizajnérov. Do jej portfólia patria projekty v Bombaji, v Casablanke, v Moskve, v Prahe a niekoľko úspešných schém na Slovensku vrátane UNIQ Staromestská a Riverside v Bratislave i budúceho internátneho kampusu LEAF Academy vo Vištuku.

_Barbora MARKECHOVÁ.png
 

PETER STEC, PETER STEC STUDIO

Vedie vlastný architektonický ateliér, venuje sa aj urbanizmu a špecificky téme kampusov. Vyštudoval Univerzitu užitých umení vo Viedni a postgraduál na Princetonskej univerzite. Architektúru učil a výskume pôsobil na Cornell University, State University of New York, Rice University a VŠVU. Na základe vyhratých medzinárodných súťaží spolupracoval na masterpláne internátneho kampusu Leaf Academy vo Vištuku a športovom areáli Dukly Pardubice. Jeho tvorba využíva nové postupy v náväznosti na výskum a predchádzajúcu skúsenosť u Eisenman Architects, Office for Metropolitan Architecture a tiež Herzog & de Meuron. 

__Peter Stec.jpg
 
 
__2019_Office-roka_pecat-kvality_Absolutny-vitaz.jpg